Zobacz te 12 ciekawostek o tym jak przejść szkolenie z bhp w prosty sposób

Zobacz te 12 ciekawostek o tym jak przejść szkolenie z bhp w prosty sposób czyli szkolenie bhp warszawa kres usług obejmujących BHP, PPOŻ, pierwszą pomoc przedmedyczną oraz Ochronę Środowiska. W ramach usług świadczonych typowo w ramach BHP można wyróżnić szkolenia BHP, przeprowadzanie audytów w przedsi

Dodane: 04-09-2020 11:41
Zobacz te 12 ciekawostek o tym jak przejść szkolenie z bhp w prosty sposób

Rodzaje usług w branży BHP

szkolenie bhp warszawa

Na rynku istnieją specjalistyczne firmy zajmujące się szeroko pojętym BHP. Firmy zajmujące się branżą bezpieczeństwa i higieny pracy oferują szeroki zakres usług obejmujących BHP, PPOŻ, pierwszą pomoc przedmedyczną oraz Ochronę Środowiska. W ramach usług świadczonych typowo w ramach BHP można wyróżnić szkolenia BHP, przeprowadzanie audytów w przedsiębiorstwach, a także ocenę ryzyka zawodowego i obsługę BHP. W ramach usług związanych z ochroną przeciwpożarową firma BHP oferuje szkolenia PPOŻ, przegląd sprzętu gaśniczego oraz wykonanie Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego. W ramach pierwszej pomocy przedmedycznej udzielane są odpowiednie szkolenia dla pracowników. Usługi z zakresu Ochrony Środowiska zaś dotyczą sporządzania sprawozdań, pełnienia nadzoru nad Kartami Przekazania Odpadów oraz przeprowadzanie audytu OŚ. Firma działająca w branży BHP oferuje więc bardzo szeroki zakres usług, które dotyczą nie tylko bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także ochrony przeciwpożarowej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz Ochrony Środowiska.

Bezpieczeństwo i higiena pracy w biurze

Bezpieczeństwo i higiena pracy obowiązuje wszystkich pracowników oraz pracodawców, niezależnie od zajmowanego stanowiska i rodzaju wykonywanej pracy. Jednym z ważniejszych obowiązków pracodawcy jest zapewnienie odpowiedniego szkolenia BHP pracownikom, które powinno być dobrane do rodzaju wykonywanej pracy. Można wyróżnić kilka rodzajów szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, a jeden z rodzajów szkolenia BHP jest przeznaczony dla pracowników administracyjnych i biurowych. Zachowanie bezpieczeństwa w miejscu pracy jest istotne zarówno na budowie, jak i w biurze, dlatego ważne jest to, żeby pracownicy posiadali wiedzę BHP konieczną do wykonywania określonej pracy. Kwestie bezpieczeństwa w pracy biurowej i administracyjnej dotyczą takich kwestii, jak zachowanie odpowiedniej odległości od ekranu monitora, robienia regularnych przerw podczas pracy oraz utrzymywania właściwej postawy ciała. Ponadto pracownicy biurowi muszą znać także podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy.

Dlaczego szkolenie BHP jest takie ważne?

szkolenie bhp warszawa

Zgodnie z prawem, każda osoba nowo zatrudniona na umowę o pracę ma obowiązek odbycia szkolenia BHP. Niestety większość z nas postrzega je jako czystą formalność do odbębnienia. Warto jednak podejść do tematu jak najbardziej poważnie. Chodzi przecież o ludzkie życie i zdrowie.

Dobry behapowiec opowie w sposób ciekawy o najważniejszych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa w miejscu pracy, w tym o przepisach ppoż. Słuchajmy go uważnie. Nigdy nie wiadomo, jaka będzie przyszłość. Może dzięki temu, co zapamiętamy, uda nam się kiedyś zapobiec jakiejś tragedii lub w porę wyeliminować określone zagrożenie. Nie bójmy się zadawać dodatkowych pytań ekspertowi BHP.

Szczególnie w przypadku tak ważnego zagadnienia, jak pierwsza pomoc. Wypada dobrze się orientować w tym temacie. Przykra sytuacja, która zagraża zdrowiu i życiu może przydarzyć się każdemu. Nie tylko w miejscu pracy, ale dosłownie wszędzie. Jeżeli będziemy dobrze wiedzieli, w jaki sposób ratować drugiego człowieka, nie zawahamy się natychmiast zareagować.

Kto zajmuje się prowadzeniem wstępnych szkoleń BHP

Każdy pracodawca powinien doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że przed zatrudnieniem każdego nowego pracownika, ten musi posiadać najpierw ukończone wstępne szkolenie BHP. Firma działająca w branży dotyczącej bezpieczeństwa i higieny pracy zajmuje się prowadzeniem okresowych szkoleń BHP. Okresowe szkolenia BHP są obowiązkowe dla każdego pracownika, niezależnie od zajmowanego stanowiska, a prowadzeniem samych szkoleń zajmują się odpowiednio do tego wykwalifikowani specjaliści. Każde wstępne szkolenie BHP składa się z tak zwanego instruktażu ogólnego oraz z instruktażu stanowiskowego. Po ukończeniu wstępnego szkolenia BHP uczestnik otrzymuje specjalną kartę wstępnego szkolenia, która jest dokumentem poświadczającym posiadanie ukończonego szkolenia wstępnego przez pracownika. Firma BHP oferująca szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy, zarówno wstępne, jak i okresowe, zatrudnia specjalistów, którzy w sposób jasny i przejrzysty przekazują uczestnikom kursu wiedzę z zakresu BHP. Za przyjęcie pracownika bez wstępnego szkolenia BHP pracodawcy może grozić kara pieniężna.