7 Największych Błędów Na Drodze Aby przejść szkolenie z bhp, Które Szybko Zniszczą Twój Plan. czyli szkolenia bhp warszawa nego okresowego szkolenia BHP jest obowiązkowe dla każdego pracownika oraz pracodawcy. Jedną z najczęściej stosowanych form szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy są seminaryjne spotkania

Dodane: 23-08-2020 08:55

szkolenia bhp warszawa

Ile trwa przeprowadzenie szkolenia BHP

Firma działająca w branży dotyczącej bezpieczeństwa i higieny pracy zajmuje się przeprowadzaniem odpowiedniego szkolenia BHP. Posiadanie ważnego okresowego szkolenia BHP jest obowiązkowe dla każdego pracownika oraz pracodawcy. Jedną z najczęściej stosowanych form szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy są seminaryjne spotkania z prowadzącym. W zależności od rodzaju szkolenia BHP może ono trwać krócej lub dłużej. Czas trwania szkolenia BHP jest uzależniony od rodzaju kursu i tego, jaki zakres materiału obejmuje. Szkolenia BHP mogą trwać od ośmiu godzin lekcyjnych aż do trzydziestu dwóch w zależności od wybranego kursu. Najdłużej trwający kurs BHP, czyli minimum trzydzieści dwie godziny lekcyjne, jest przeznaczony dla pracowników służby BHP. Natomiast najkrótsze szkolenia BHP trwają od ośmiu godzin lekcyjnych i są to kursy przeznaczone dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach biurowych oraz dla pracowników na stanowiskach robotniczych. Pod uwagę należy także wziąć okres ważności danego szkolenia BHP.

W jakich sytuacjach przeprowadza się audyt

Pojęcie audyt oznacza po prostu przeprowadzenie niezależnej oceny jakiegoś komponentu, systemu, organizacji, procesu lub projektu, którą zleca się niezależnej organizacji. Audyt jest przeprowadzany przez specjalistów działających w danej branży, a samej ocenie może podlegać wiele różnych procesów zachodzących w firmie. Przykładowymi branżami, w ramach których świadczy się usługę wykonania audytu, to branża informatyczna, ekologiczna, ekonomiczna czy też branża BHP. Audyt BHP jest szczególnie istotny dla wielu przedsiębiorców, ponieważ za nieprzestrzeganie odpowiednich przepisów z bezpieczeństwa i higieny pracy mogą grozić kary finansowe. Firma działająca w branży BHP może oferować usługę przeprowadzenia audytu bezpieczeństwa w danej firmie. Ponadto taka firma oferuje często także szkolenia BHP, szkolenia PPOŻ oraz szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Niezależnie od rodzaju audytu, po przeprowadzonej ocenie danego procesu przez specjalistę z danej branży, pracodawca otrzymuje rzetelny raport.

Co należy wiedzieć o karcie wstępnego szkolenia

szkolenia bhp warszawa

Każdy pracownik zaczynający pracę w danym zakładzie lub firmie musi posiadać ukończone wstępne szkolenie BHP. Zadaniem wstępnego szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest zapoznanie pracownika z ogólnymi zasadami zachowania bezpieczeństwa w miejscu pracy. Wstępne szkolenie BHP jest podzielone na instruktaż ogólny oraz instruktaż stanowiskowy. Karta szkolenia wstępnego BHP stanowi dokument potwierdzający odbycie takiego szkolenia przez pracownika. Posiadanie takiej karty szkolenia wstępnego jest istotne, ponieważ w razie inspekcji stanowi dokument zaświadczający o posiadaniu ukończonego szkolenia, warto więc zadbać o to, żeby karta była odpowiednio przechowywana. Karta wstępnego szkolenia BHP powinna znajdować się w części B akt osobowych pracownika. Sam okres ważności karty trwa do 6 miesięcy w przypadku osób pracujących na stanowiskach kierowniczych, a dla pozostałych pracowników karta ma ważność 12 miesięcy. Warto także zadbać o to, by karta wstępnego szkolenia była odpowiednio podpisana przez wymagane osoby.

Sposób przeprowadzania internetowego szkolenia BHP

Jedną z form prowadzenia szkolenia BHP jest tak zwane szkolenie online. Internetowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy odbywa się za pośrednictwem specjalnej platformy. Skorzystanie z oferty e-learningu przy prowadzeniu szkolenia BHP może przynieść pracodawcy wiele korzyści. Kurs BHP online jest prowadzony na platformie internetowej przeznaczonej do tego celu, a dostęp do kursu posiadają wszyscy uczestnicy szkolenia BHP. Podczas kursu online pracownicy są zapoznawani z odpowiednimi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy za pomocą multimedialnych prezentacji, a sam kurs jest podzielony na poszczególne lekcje. Każde szkolenie BHP, tak samo również to online, kończy się egzaminem, którego zdanie zaświadcza o uczestnictwie w kursie. Korzystanie ze szkoleń online jest z pewnością bardzo wygodnym sposobem przyswajania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto szkolenia BHP online umożliwiają uczestnictwo w kursie większej ilości osób niż w przypadku standardowego szkolenia.